Propozycja wznowienia ruchu aglomeracyjnego na trasie Kłobuck- Wręczyca- Częstochowa



do UM w Kłobucku

Szanowni Państwo,

Czy na dworcu w Kłobucku są jeszcze perony pasażerskie? Jeśli ich nie ma, albo mają być zdjęte, wzywam Państwa do: 
albo 
wnioskowania do PKP PLK o pozostawienie peronów pasażerskich, albo 
o odbudowę peronów na dworcu PKP.

Powód
Jako ekonomista widzę potencjał w rozbudowie relacji kolejowej Częstochowa- Herby Stare- Herby Nowe- Wręczyca- Kłobuck. Wpowadzonoby połączenia kolejowe aglomeracyjne (np. linię "S11" czy przedłużając linię S1) na trasie Kłobuck- Herby- Częstochowa.  

Myślę że największy sens miałaby budowa bocznicy do centrum miasta Działoszyn, co pozwoliłoby uzyskać najlepszy efekt ekonomiczny dla rentowności relacji kolejowej Działoszyn- Kłobuck- Wręczyca- Herby- Częstochowa. 

Proponuję aby pociągi regio na trasie Kłobuck- Częstochowa osiągnęły- ok. 25- 27 minut przejazdu dla dwóch dziennie połączeń przyspieszonych oraz 28- 31 minuty dla połączeń obsługujących więcej stacji i przystanków na trasie. 

Kolej byłaby najszybsza na trasie dzięki np. dwóm porannym pociągom przyspieszonym z Kłobucka do Częstochowy. 

W mediach pisano:

PKP PLK zapowiedziały likwidację peronów na Magistrali Francusko- Polskiej, tzw. węglówce. "Co z peronami we Wręczycy i Kłobucku? 13 tysięcy mieszkańców (Kłobuck), i położenie dość blisko większych miast Śląska może dać szansę na reaktywowanie tam ruchu. W końcu na początku 2013 pociągi tam jeździły"- pisze jeden z internautów.


List z PKP PLK

Od: Karniewski Jacek
Data: 22 stycznia 2018 14:40
Temat: Pytanie na temat magistrala węglowa 
Do: Adam Fularz


Witam serdecznie!

W odpowiedzi na e-mail uprzejmie informuję, że PKP Polskie  Linie Kolejowe S.A. planują rozbiórkę wybranych peronów na stacjach i przystankach osobowych na  linii nr 131 na  odcinku Chorzów Batory - Tarnowskie Góry - Zduńska Wola Karsznice  z uwagi na brak zapewnienia  przywrócenia ruchu pasażerskiego przez organizatora przewozów pasażerskich ( Urzędy Marszałkowskie województw śląskiego i łódzkiego ) oraz z uwagi na  zły stan techniczny i koszty zabezpieczenia tych obiektów przed dostępem osób postronnych. Projekt modernizacji zakłada możliwość odbudowy peronów w przypadku zainteresowania ze strony władz lokalnych oraz przewoźników,  ponieważ w projekcie została  zagwarantowana rezerwa terenu, która pozwala na budowę nowej infrastruktury peronowej. W ramach studium wykonalności dla modernizacji linii kolejowej nr 131 na odcinku Chorzów Batory – Tarnowskie Góry – Zduńska Wola Karsznice przewidziana została rozbiórka następujących peronów:

- peron nr 1 w stacji Bytom,

- peron nr 1 w stacji Miasteczko Śląskie,

- peron nr 1 w stacji Herby Nowe,

- perony nr 1 i 2 w stacji Wręczyca,

- perony nr 1 i 2 w stacji Kłobuck,

- peron nr 1 na przystanku osobowym Mokra Częstochowska,

- perony nr 1 i 2 w stacji Miedźno,

- peron nr 2 na  przystanku osobowym Annolesie,

- perony nr 1, 2 i 3 w stacji Działoszyn.

Pozdrawiam  i łączę wyrazy szacunku

Jacek Karniewski

Zespół Prasowy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Biuro Komunikacji i Promocji

-- 

Szanowny Panie Redaktorze,

 

z uwagi na brak deklaracji przywrócenia ruchu pasażerskiego na linii kolejowej nr 131 przez organizatora przewozów oraz zły stan techniczny, koszty zabezpieczenia budowli przed dostępem osób postronnych oraz kolizje z nowo projektowanym układem torowym, w ramach studium wykonalności dla modernizacji linii kolejowej nr 131 przewidziana została rozbiórka następujących peronów:

- peron nr 1 w stacji Bytom,

- peron nr 1 w stacji Miasteczko Śląskie,

- peron nr 1 w stacji Herby Nowe,

- perony nr 1 i 2 w stacji Wręczyca,

- perony nr 1 i 2 w stacji Kłobuck,

- peron nr 1 w przystanku osobowym Mokra Częstochowska,

- perony nr 1 i 2 w stacji Miedźno,

- peron nr 2 w przystanku osobowym Annolesie,

- perony nr 1, 2 i 3 w stacji Działoszyn.

 

Projekt modernizacji zakłada możliwość odbudowania peronów w przypadku zainteresowania ze strony władz lokalnych oraz przewoźnika, który zadeklaruje obsługę tych stacji i przystanków. Zagwarantowana została rezerwa terenu, która pozwala na odbudowę i wydłużenie infrastruktury peronowej.

 

 

Z poważaniem

 

Szymon Huptyś

Rzecznik prasowy

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.



Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

POLISH NEWS AGENCY POLISHNEWS.PL
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf

Komentarze

Popularne posty