Pytanie o pociągi pasażerskie do Kłobucka i Miedźna oraz o połączenie na trasie Częstochowa- Kłobuck

do PKP PLK
Pytanie o pociągi pasażerskie do Kłobucka i Miedźna oraz o połączenie na trasie Częstochowa- Kłobuck

Szanowni Państwo,

Media lokalne donoszą o Państwa planach na likwidację peronów kolei pasażerskiej w Kłobucku. Zastanawiam się, czy w Miedźnie, gdzie gmina podjęła rezolucję w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych- też Państwo już zlikwidowali perony? Jak się sprawy mają? Czy skoro przewoźnicy planowali w lecie uruchomienie połączeń komercyjnych nad morze - chyba z postojem w Kłobucku,. to co wtedy?

Mam kolejne pytanie o połączenie. Byłoby to połączenie podmiejskie na trasie Częstochowa- Kłobuck, bowiem dworzec w Kłobucku ma dość dobrą lokalizację. Czy - jeśliby połączenie miało tylko jeden dwa postoje pośrednie (Herby Nowe, Herby Stare, albo tylko Herby Stare i Blachownia) to czy czas przejazdu rzędu 25- 30 minut na trasie Kłobuck- Częstochowa byłby do osiągnięcia?

Pozdrawiam,
Adam Fularz, wydawca


Z prasy:
brak pociągów pasażerskich w Kłobucku i przebudowa połączona z całkowitą likwidacją peronów zostały przez mieszkańców miasta przyjęte z pewnym zawodem. Zwłaszcza że powrót tutaj kolei pasażerskiej obiecywała nam sama obecna premier Beata Szydło – w ogniu ostatniej kampanii wyborczej. 

wg  Gazeta Kłobucka


KŁOBUCK 15:00 Dzisiaj o tej porze na terenie zrujnowanego ...
KŁOBUCK 15:00. Dzisiaj o tej porze na terenie zrujnowanego dworca PKP w Kłobucku odbędzie się Konferencja Prasowa Prezesa PSL Władysława Kosiniaka Kamysza oraz kandydatów do Sejmu RP z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego/ Koalicji Polskiej okręgu częstochowskiego. Jak poinformowali przedstawiciele tego ugrupowania: - W związku z niespełnionymi obietnicami PIS-u, a w naszym …


Proszą o przywrócenie pociągów – Gazeta Kłobucka
KOMUNIKACJA. Swój wystrzał w naszej powiatowej cichej walce o przywrócenie połączeń pasażerskich na linii kolejowej ze Śląska na Pomorze, czyli tej przez Wręczycę, Kłobuck i Miedźno, oddała właśnie miedzieńska rada gminy Na wtorkowej sesji w Miedźnie przyjęto apel w sprawie przywrócenia ruchu pasażerskiego na stacji kolejowej Miedźno – fizycznie położonej pomiędzy ...


Częstochowa: Powrót pociągów na magistralę węglową GAZETA WYBORCZA - CZĘSTOCHOWA 8.01.2007 - Opublikowano: 14.01.2007 11:50:26         0 Podziel się na Twitterze 0 Podziel się na Google+ Poleć ten artykuł znajomemu podaj jego adres e-mail: 0 Zobacz komentarze Drukuj artykuł Było wielkie pożegnanie, będzie powitanie: na magistralę węglową na początku lutego wrócą pociągi pasażerskie. Ostatni pociąg osobowy przejechał z Herbów Nowych przez Kłobuck, Chorzew-Siemkowice do Zduńskiej Woli 9 grudnia. Na trasie statywy fotograficzne rozstawiły dziesiątki miłośników kolei, by uwiecznić koniec pasażerskich przewozów w 76. roku istnienia trasy. Na magistrali węglowej pozostały tylko składy towarowe - dla odmiany liczne, bo dwutorowa trasa łącząca Śląsk z portami ma znaczenie strategiczne dla gospodarki. Powodem likwidacji pociągów osobowych była nie tylko niewielka liczba podróżnych na linii biegnącej z dala od wielkich miast (choć według standardów zachodnich wystarczająca do utrzymania trasy), ale przede wszystkim brak porozumienia między marszałkami śląskim i łódzkim w sprawie finansowania przewozów. Ten ostatni nie był zainteresowany dotowaniem trasy biegnącej peryferiami województwa łódzkiego. Z likwidacją nie pogodzili się związkowcy z kolejarskiej 'Solidarności'. Udowadniali, że mieszkańcy powiatów kłobuckiego i pajęczańskiego tracą wygodne i potrzebne połączenie ze Śląskiem. Pikietowali przed Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, słali petycje. Udało się: linia będzie reaktywowana. - Jeśli Łódź nie wycofa się z deklaracji finansowania przewozów na swoim terenie - zaznacza Śląski Urząd Marszałkowski. Jego rzecznik Daniel Tresenberg mówi: - Zleciliśmy PKP Przewozom Regionalnym ułożenie rozkładu dla dwóch par pociągów Herby Nowe - Zduńska Wola. Powinny ruszyć na początku lutego. Pociągów będzie więc tyle, co przed likwidacją. - Miesięczna batalia prowadzona przez związki zawodowe kolejarzy, lokalne media i stowarzyszenia miłośników kolei z regionu została wygrana - cieszy się Zbigniew Chromik z Towarzystwa Przyjaciół Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. 


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.



Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

POLISH NEWS AGENCY POLISHNEWS.PL
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf

Komentarze

Popularne posty